Click to play video

İçinizin rahat olması Paha Biçilemez

Mastercard'ın hikayesinin temelini güvenliğe verdiği önem oluşturur

Müşterilerimiz, kart sahipleri, işletmeler ve diğer ortaklarımız için emniyet ve güvenliğin öncelikli olduğunu biliyoruz. İşte bu nedenle, ödemelerin güvenli yapılabilmesi için yeni ve daha iyi yollar geliştirmeye devam edeceğiz. Teknoloji ilerledikçe, cihazlar değiştikçe ve ödeme yöntemleri bu değişime uyum sağladıkça her nerede ve ne zaman olursa olsun milyarlarca elektronik ödemenin güvenliğini sağlamak için hiç durmadan yenilik getireceğiz. Amacımız, herkesin, her ödemenin ve her cihazın korunduğu Nakitsiz Bir Dünya yaratmak. 

İşyerleri ile iş birliği


İşyerlerinin dolandırıcılığı önlemesine ve işlerini korumalarına yardımcı olan çözümler ekosistemi

Kart düzenleyen kuruluşlar için
yenilik getiriyoruz

Kart düzenleyen kuruluşları dolandırıcılığa karşı korunmak
için daha donanımlı hale getiren ileri güvenlik
teknolojilerinin öncülüğünü yapıyoruz

Kartınızla gelen güvenlik avantajları


Mastercard çip teknolojisi

Tüm dünyada ödemelerinizde çip teknolojisinin getirdiği güvenliğin keyfini çıkarın. Çipli kartlarda, dünya genelinde halen kullanılan ve dolandırıcılığa karşı kendini ispatlamış bir teknoloji olan mikroçipler bulunmaktadır.

Kendinizi nasıl koruyacağınızı öğrenin

Bilinçlenin

Hiç kimse kişisel bilgilerinizi ya da hesap bilgilerinizi talep edemez. Böyle, bir durum söz konusu olduğunda, telefonunuzu kapatın ya da e-postayı silin. Kartınızın arkasında yazan iletişim telefonunu arayarak bankanızı haberdar edin. Şüpheli bir olayı raporlamak için bankanızın web sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

Dikkatli olun 

Yetkisiz ve şüpheli işlemler için düzenli olarak hesaplarınızı ve hesap özetlerinizi kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Dolandırıcılıktan süphelendiğiniz takdirde kartınızı veren finansal kuruluşla hemen irtibata geçin.

Öğrenin

Dolandırıcılığı önlemek için yapabileceğiniz birçok şey var. Örneğin, bilmediğiniz linklere tıklamayın, akıllı şifre oluşturma hakkında bilgi edinin, eski ekstrelerinizi atmadan önce mutlaka yırtın.