Mastercard akıllı şehir çözümleri

İstanbulkart, artık Masterpass ile kolayca yükleniyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BELBİM AŞ ile, İstanbulluların hayatını kolaylaştırmak için bir araya geldik. Artık İstanbulkart bakiyeleri, Mastercard’ın online temassız ödeme çözümü Masterpass ile İstanbulkart mobil uygulaması üzerinden tek tıkla, hızlı ve güvenli bir şekilde doldurulabilecek.

Bu sayede her gün, toplu ulaşımı kullanan 15 milyon İstanbullu BELBİM’in geliştirdiği ‘İstanbulkart Mobil’ uygulaması üzerinden Masterpass’e kaydedecekleri banka ya da kredi kartları ile tek tıkla yükleme yapabilecek. Böylece her yükleme sırasında banka veya kredi kartı bilgilerini yeniden girme zahmetinden de kurtulacak.

İstanbulkart Mobil uygulaması üzerinden yapılan yüklemeler, bekleyen talimatların sekmesinde görüntülenecek. Bakiyeyi kartta görebilmek için, kullanıcıların İstanbulkart’larını herhangi bir yükleme noktasına 1 kez dokundurmaları yeterli olacak.

Elveda yetersiz bakiye, hoşça kal evde unutulan kart! Yetersiz bakiye, bozuk paralarla dolup taşan cepler, evde unutulan ulaşım kartları, bitmek bilmeyen kart dolum kuyrukları, kartımı kaybedersem bakiyemi de kaybederim korkusu...

Bunlarla vedalaşmanın zamanı geldi! Şimdi toplu taşıma araçlarına bindiğinizde, her zaman kullandığınız temassız kartınızı veya mobil cüzdanınızı bilet okuyucusuna okutarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mastercard olarak akıllı şehirlerde kullanılan ödeme teknolojilerinin, şehir sakinlerinin yaşamlarını kolaylaştıracak şekilde geliştirilmesine öncülük ediyor, bu yönde yatırımlarımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz “Toplu ulaşımda temassız kart” uygulamamız sayesinde, toplu ulaşımda temassız işareti olan banka ya da kredi kartınızı ve bankanıza ait mobil cüzdanlarınızı kullanabilirsiniz.

Uygulamanın geçerli olduğu il ve ilçeler: Adana, Alanya, Alaplı (Zonguldak), Altınova (Yalova), Ankara, Antalya, Bandırma (Balıkesir), Burdur, Çanakkale, Düzce, Edirne, Gaziantep, Kahraman Maraş, Kocaeli, Konya, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Osmaniye ve Sivas.

Şehir kartınıza Masterpass ile bakiye yüklemek çok kolay!

Şehir hayatını sadeleştirmek ve dolayısı ile toplu ulaşımda ödeme yöntemlerini kolaylaştırmak için bir diğer uygulamamız ise artık şehir kartlarına dijital ortamda, kendi uygulamaları üzerinden Masterpass ile hızlı güvenli bakiye yükleme yapılabilmesi. Şu anda 13 ilimizde şehir içi ulaşım kartlarına Masterpass ile online bakiye yükleme yapılabilmektedir.

Uygulamanın geçerli olduğu illerimiz: İstanbul, Adıyaman, Aydın, Ağrı, Balıkesir, Erzurum, Hatay, Malatya, Manisa, İzmir, Sakarya, Samsun, Şanlı Urfa ve Van