Mastercard® güvencesi ile içiniz rahat olsun

Ödemenizi ister online mağazalarda, ister geleneksel mağazalarda, cep telefonunuz ya da giyilebilir ödeme yöntemleri ile yapın; Mastercard güvenli ödeme yapabilmeniz için gerekli güvenlik önlemlerini alır.

Ödeme sürecinin her aşamasında, hatta siz satın almadan önce, dolandırıcılığa karşı olan takip, belirleme ve önleme araçlarına sahibiz.

Uzmanlarımız, dolandırıcılardan bir adım önde olabilmek için, dolandırıcılık koruması teknolojimizi sürekli yapılandırıyor ve geliştiriyorlar.

Mastercard size ait akıllı telefonunuzu, size ait olan telefon olarak kayıt altına alarak başkalarının sizin bilgilerinizle kredi kartınızı kullanarak alışveriş yapmasının önüne geçiyor.

Çip teknolojisi

Çip kartlar, üstünde barındırdıkları mikroçipler sayesinde size ait olan bilgileri güvenle saklar ve kart güvenliğinizi sağlar.

Click to play video

Paha Biçilemez™ iç huzuru ve güven

Nasıl korunacağınızı öğrenin

Bilinçlenin

Hiç kimse kişisel bilgilerinizi ya da hesap bilgilerinizi talep edemez. Böyle, bir durum söz konusu olduğunda, telefonunuzu kapatın ya da e-postayı silin. Kartınızın arkasında yazan iletişim telefonunu arayarak bankanızı haberdar edin. Şüpheli bir olayı raporlamak için bankanızın web sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

Dikkatli olun 

Yetkisiz ve şüpheli işlemler için düzenli olarak hesaplarınızı ve hesap özetlerinizi kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Dolandırıcılıktan süphelendiğiniz takdirde kartınızı veren finansal kuruluşla hemen irtibata geçin.

Öğrenin 

Dolandırıcılığı önlemeniz için yapabileceğiniz bir çok şey var. Örneğin; bilmediğiniz linklere tıklamayın, akıllı şifre oluşturma hakkında bilgi edinin, kişisel bilgilerinizi içeren belgeleri, hesap özetlerini atmadan önce mutlaka yırtın.

Bilgi İçin