• Kampanyaya hangi kartlar ile katılabilirim?
  Mastercard® logolu tüm bireysel ve ticari kredi kartı, banka kartı veya ön ödemeli kartlarınızla kampanya kuralları dahilinde yaptığınız alışverişler para iadesi kazandırır. Maestro kartlar kapsam dışıdır.
 • Kampanyaya kayıt yaptırmam gerekli mi?
  Hayır. Geçerli bir Mastercard® kartınız varsa bankanız sizi kampanyaya otomatik olarak kaydedecektir ve geçerli satın alımlarda para iadesinden otomatik olarak faydalanabilirsiniz.
 • Kampanya kapsamında para iadesi kazanabileceğim “Yurt dışı oyun platformları”nı nereden öğrenebilirim?
  Kampanya kapsamında kategori bilgisi “Dijital Oyunlar” olarak tanımlanmış iş yerlerini www.mastercard.com.tr websitesinde ilgili kampanya sekmesinden öğrenebilirsiniz.
 • Kampanya kapsamında para iadesi kazandırabilecek “Geçerli satın alım” nedir?
  Yurtdışı oyun platformlarından gerçekleşen harcamalardan kazanç sağlayabilmek için harcama yapılan işyerinin MCC (Üye iş yeri kategorisi) bilgisi dikkate alınır. Üye işyeri kategori bilgisi “Dijital Oyunlar” dışında farklı tanımlanmış işyerlerinde yapılan alışverişler için para iadesi verilemez.
 • Para iadesi nasıl işleme alınıyor? İşleme alındığından emin olmak için herhangi bir şey yapmam gerekli mi?
  Kart sahiplerinin bu konuda herhangi bir form doldurmaları gerekmemektedir. Kartınızı almış olduğunuz bankanız tarafından, geçerli Mastercard®ınızla yapılan kampanya koşullarına uygun satın alımlarda, para iadeniz harcamanızın dönem içi işlemlere yansımasını takiben 14 gün sonrasında yansıtılacaktır.
 • Harcamam dönem içi işlemlere yansıdıktan sonra para iadesi için neden 14 gün beklemeliyim?
  Kampanya dahilinde bir çok oyun platformu tarafından "satın alınan içeriği indirmeye veya kullanmaya başlamamış olma şartı ile 14 gün içinde iade etme hakkı" tanınır. Bu sebeple toplam harcama tutarının kampanya koşullarını sağlaması durumunda ödül iade etme hakkı tamamlandıktan sonra (14 gün sonra) hesaba iletilecektir.
 • Kampanya kapsamında kazanabileceğim para iadesi için belirli bir limit var mı?
  Kampanya koşullarına uygun satın alma yapmış her bir geçerli Mastercard kampanyadan en fazla bir kere faydalanabilir. Her bir kart başına kazanılabilecek ödül 50 TL’dir.
 • App Store ve Google Play üzerinden 250 TL ve üzeri oyun alışverişi yaptım fakat para iadesi kazanamadım. Sebebi nedir?
  Kampanya herhangi bir uygulama marketi üzerinden yapılan satın alımlarda geçerli değildir.
 • Hesap dökümüm geldiğinde geçerli bir satım alım işleminden hiç para iadesi kazanmadığımı görmem halinde ne yapmalıyım?
  Kampanya ile ilgili sorularınızı Mastercard®’ınızı almış olduğunuz bankaya ya da MasterCard_Istanbul_Office@mastercard.com e-posta adresine yöneltebilirsiniz.