Dünyanın neresinde olduğunuza bağlı olarak, son birkaç hafta veya ay boyunca, koronavirüs (COVID-19) gerçeği hayatımızın bir parçası haline geldi. Her gün, gerek hükümetlerden gerekse kurumlardan gelen yeni bilgilerle, hepimizin derinden hissettiği yeni gerçekler ve zorluklarla yüzleşiyoruz.

Mastercard olarak çalışanlarımızı korumak ve müşterilerimize hizmet vermek için gerekli tüm adımları attığımızdan emin olarak olayları yakından takip ediyoruz. 

Sizin için buradayız.Ürünlerimiz ve servislerimizle  e-ticaret alışverişlerinizden,  küçük bir işletmenin günlük alışverişlerinizdeki ödemelerinizi kabul etmesine kadar, ödeme işlemlerinin en iyi şekilde yürümesine destek oluyoruz. Taahhütümüz her zaman olduğu gibi bugün de aynı: her bir ödeme işlemini güvenli, basit, akıllı ve erişilebilir yapmak. 

Bugün de ürün ve servislerimizle, bu sözümüzü tutmaya devam ediyoruz. Mastercard ödeme alt yapısı ağı, tüm  online ya da fiziksel ödeme faaliyetlerin temel taşını oluşturuyor ve öngörülemeyen olay ve koşullar karşısında dahi operasyonlarımıza normal şekilde devam ediyoruz.

Müşteri Hizmetleri 

Ekstrenize veya belli bir harcamanıza yönelik hemen cevap almak istediğiniz sorularınız olursa, kartınızın bağlı olduğu banka ile iletişime geçmenizi öneririz. İletişime geçebileceğiniz numaraları kartınızın arkasında bulabilirsiniz.  Ayrıca, ödeme teknolojileri hakkında bir sorunuz olması durumunda twitter hesabınız üzerinden bize (@MasterCard_TR) sorularınızı iletebilirsiniz.

Elektronik Ödemenin Avantajları

  • Temassız Ödeme: Temassız ödemelerde, kartınızı kimseye vermeden ödemenizi yaparsınız. Daha hızlı, güvenli ve hijyenik işlemler için kartınızı veya dijital cüzdanınızı POS makinesineyaklaştırmanız yeterli. İçinde bulunduğumuz şartlar karşısında temassız ödemelerde 120 TL olan temassız şifresiz işlem limiti, 18 Mart 2020 itibariyla artık 250 TL. 
  • Dijital Ödeme: Mastercard’ın dijital ödeme çözümü olan Masterpass’e kart bilgilerinizi kaydederek Masterpass logosu taşıyan binlerce alışverişsitelerinde ve mobil uygulamalarındada kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde ödemelerinizi tamamlayabirsiniz. Kart bilgilerinizi Masterpass üyesi herhangi bir alışveriş sitesinde ya da mobil uygulamasında ödeme esnasında bir defaya mahsus girmeniz ve Masterpass’e kaydetmeniz yeterli. Sonraki alışverişlerinizde tekrar kart bilgisi girmenize gerek kalmadan tüm işyerlerinde Masterpass hesabınız ile ödemenizi yaabilirsiniz. Kart bilgileriniz sadece Mastercard’ın sunduğu Masterpass altyapısında saklanır.Detaylı bilgi için: www.masterpass.com.tr

Önce Güvenlik

  • Siber Güvenlik Uyarısı: Herkesin COVID-19 ile ilgili güncel bilgilere ulaşma isteği ve çabası, siber suçlulara da kötü amaçlı yazılım göndermek için bir fırsat sunuyor. Sadece tanıdığınız siteleri ziyaret edin, iletiyi göndereni tanıdığınızdan emin olun ve hassas bilgilerinizi asla paylaşmayın. 
  • İçiniz Rahat Olsun: Şüpheli satın alma işlemlerine karşı koruma altındasınız. Kartınızı kaybederseniz veya ekstrenizde yapmadığınız bir harcama tespit ederseniz, kartınızın bağlı olduğı banka ile iletişim kurun.


Topluma Yönelik Desteğimiz

COVID-19 salgınına karşı tedavilerin belirlenmesi, değerlendirilmesi, geliştirilmesi ve ölçeklendirilmesini hızlandırmak için Bill & Melinda Gates Vakfı ve Wellcome Trust https://newsroom.mastercard.com/press-releases/bill-melinda-gates-foundation-wellcome-and-mastercard-launch-initiative-to-speed-development-and-access-to-therapies-for-covid-19/ ile güçlerimizi birleştirdik.