İşletmenizi ve Müşterilerinizi Koruyun

Sahtecilik ve Dolandırıcılığa Karşı Çözümler

Mastercard dolandırıcılığa ve sahteciliğe karşı çözümleri ile, ödeme ekosistemininin bütünlüğünü korumak için çalışıyor. Tüm bu çalışmalar sayesinde satış noktaları müşterilerine daha emniyetli ve güvenlir bir ödeme deneyimi sunuyor.

İş yerlerinde dolandırıcılık tespiti ve güvenli alışveriş deneyimine yönelik çözümlerimizden bazıları:

EMV Çip Teknolojisi

Mastercard, uzun yıllardır EMV çip teknolojisini oluşturmada, yönetmede ve geliştirmede ana bir rol oynuyor. Bu bağlamda, kart düzenleyen kuruluşlara ve işyerlerine, yeni ödeme çözümlerini hızlı bir şekilde decreye alabilmeleri için EMV çözümleri sunuyor.

SecureCode®

Mastercard SecureCode® (tek kullanımlık şifre) online alışverişlerde ekstra güvenlik sağlayan, kullanıcının Mastercard® hesabınıza bağlı, kişiye özel tek kullanımlık bir koddur. 122 ülkede ve bir milyonun üzerinde iş yerinde Mastercard SecureCode (tek kullanımlık şifre) kullanılmaktadır.

Daha fazla bilgi alın

Kart Doğrulama Kodu-2

Her geçen gün daha fazla e-ticaret noktası, hiç görmediği müşterilerin işlemlerinden ötürü “bu kart mevcut değildir” uyarısı alıyor. Mastercard’ın sahtecilik ve dolandırıcılığı önlemeye yönelik doğrulama ve güvenlik programları, satış noktalarının kendilerini güvence altına almalarına destekte bulunuyor. Bankanızla veya ödeme hizmeti sağlayıcınızla iletişime geçerek çözümler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Click to play video

EMV Çip Teknolojisi